İletişim

PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği), Türkiye’de çağdaş İnsan Kaynakları  yönetimi anlayışlarının yaygınlaştırılmasına ve gelişimine liderlik eden, bu konuda ülkemizin en önemli referans kaynağı olan, etkin ve saygın sivil toplum örgütüdür.

Türkiye’de İnsan Yönetimi Alanında Kurulmuş İlk Sivil Toplum Kuruluşu olan PERYÖN, 1971 yılında kurulan İstanbul Dernek Merkezi’ne bağlı Güney Marmara, Ege, İç Anadolu Şubeleri,  Akdeniz ve Gaziantep Temsilcilikleri ile ilgili profesyonellerin gereksinimlerine hizmet etmektedir.

Bugün tüm Türkiye’de geniş çapta üye yapısıyla, kamu ve iş dünyası ile bilgi paylaşımını sağlayacak profesyonel ilişkiler kurmakta ve insan yönetiminin gelişimi ve koordinasyonu yönünde çalışmaktadır. Tüm yöneticiler, her kademede çalışanlar, akademisyenler ve üniversite öğrencileri  PERYÖN’e üye olabilmektedir.

İlk olarak 13 Ocak 1998’de PERYÖN Ankara Şubesi olarak kurulduktan sonra ilerleyen yıllarda büyüyüp gelişen etkinlik alanımızla beraber PERYÖN İç Anadolu Şubesi olarak 25 yılı aşkın bir süredir şubemiz kurucuları ve şimdiye kadar kurullarımızda yer alan üyelerin sağladıkları değerli birikimler ışığında, kurumsal ve bireysel üyelerimizle birlikte, bölgemizde tüm sektörlerde İnsan Kaynakları alanında faaliyet gösteren profesyonellere, iş hayatının gelecek iş insanları olan üniversite öğrencilerine, binlerce çalışanın ve yöneticinin ihtiyaçlarına yönelik değer yaratmanın gururunu yaşıyoruz.

PERYÖN olarak çatı derneğimiz EAPM (Avrupa İnsan Yönetimi Derneği) tarafından tanınan tek ödül olma özelliğini taşıyan PERYÖN İnsana Değer Ödülleri, PERYÖN Akademi eğitimleri, PY Dergi yayınlarının yanı sıra derneğimizin değerlerine PERYÖN İç Anadolu Şubesi olarak katkı sağlayan Mentorluk, Çevik Takımlar, İşin Uzmanı, Best Ex En İyi Uygulamalar Programları başta olmak üzere özellikle her yıl düzenlediğimiz İnsan Yönetimi Kongreleriyle mesleki paylaşım platformu olarak yeni vizyon sağlamak ve gelişim olanakları yaratmak konusunda stratejik faaliyetler sürdürmeye gayret ediyoruz.

Bünyemizde üyelerimizden oluşan “Üniversite ve Sivil Toplum Kuruluşları, Mentorluk, Gelişim ve Üye Deneyimi” konularında faaliyetler planlayan “Agile - Çevik Takımlar”ın düzenlediği programlar, üniversite öğrencilerine ve kariyer gelişim olanağı sağlamak isteyen profesyonellere, kariyer hedeflerinde ve istihdam edilmelerinde hedef gösterici rol üstlenirken, çalışanlara ve yöneticilere pencerenin diğer tarafından bakarak profesyonel hayatta başarılarını arttırmalarına destek olmaktadır.

Vizyon geliştirmeye yönelik yapılan faaliyetlerin yanı sıra her yıl düzenlediğimiz “İnsan Kaynakları Yönetimi Kongresi" birçok profesyonele veya bu alanda kendini geliştirmek isteyenlere ulaşıp, onlarla bir bağ kurmamızı, bu şekilde bölgesel hedefler edinmemizi sağlamaktadır.

Temel ihtiyacımız olan etkinlik, süreç ve kariyer gelişimi konularında eğitim, vizyon gelişimi ve iletişim ağı içinde paylaşım sağlamak, İnsan Kaynakları ve bu alanda fayda kazanmak olanağına sahip olmak isteyen herkesi derneğimiz çatısı altında gayretlerimize ve derneğimizin gücüne ortak olmaya davet ediyoruz.


Ceren Ertem                                 
  
Peryön İç Anadolu Yönetim Kurulu Başkanı       

 Türk Traktör İnsan, Kültür ve Dönüşüm Direktörü